• Lot szybowcem

Symbol: 5907222600399

Widokowy lot szybowcem odbywa się w towarzystwie doświadczonego pilota. Szybowiec startuje za pomocą wyciągarki, która w przeciągu 20 sekund wynosi go na wysokość 400 m.

Pudełko ozdobne (koszt: 10 zł)
Brak towaru
189.00
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 1-2 dni
Cena przesyłki 0
InPost Paczkomaty 24/7 0
Kurier 0
Kurier (Pobranie) 20
Dostępność Brak towaru
Masz pytania odnośnie produktu.
Zostaw nr telefonu a oddzwonimy do Ciebie.

Widokowy lot szybowcem odbywa się w towarzystwie doświadczonego pilota. Szybowiec startuje za pomocą wyciągarki, która w przeciągu 20 sekund wynosi go na wysokość 400 m.

 

Lot szybowcem

Osoba obdarowana sama wybierze miejsce realizacji i zarezerwuje dogodny termin lotu. Przed lotem uczestnik pozna obowiązujący regulamin, zasady komunikacji z pilotem oraz zasady bezpieczeństwa. Następnie zasiądzie na pokładzie szybowca  jako pasażer i weźmie udział w locie. Szybowiec startuje przy użyciu wyciągarki, która wznosi go na wysokość  około 400 m. Na odpowiedniej wysokości lina zostaje odpięta i następuje swobodne szybowanie, które trwa w zależności od lokalizacji i warunków atmosferycznych 5-15 minut.

Szybowiec

Szybowce nie posiadają własnego napędu. Start odbywa się poprzez holowanie za pomocą wyciągarki lub samolotu. Kiedy szybowiec osiągnie wymaganą wysokość, odpina linę holowniczą i wykonuje samodzielny lot. Szybowiec do latania wykorzystuje prądy powietrzne, a sterowanie odbywa się za pomocą lotek i sterów poziomych i pionowych. Szybowce mogą latać z prędkością nawet do 350 km/h.

 

Bezpieczeństwo

Szybowiec ze względu na fakt, że nie jest wyposażony w silnik, uznawany jest jako bezpieczny statek powietrzny. Częstą awarią w samolotach jest właśnie awaria silnika lub nieprzewidziany brak paliwa. Szybowce produkowane były z myślą o lądowaniu w terenie „przygodnym”, czyli w miejscach odbiegających od typowego lądowiska np. łąki lub pola, dla samolotów często jest to niemożliwe. Oprócz kwestii technicznych o bezpieczeństwo podczas lotu dba doświadczony pilot, który posiada zezwolenie na sterowanie szybowcem. Statki powietrzne podlegają kontroli tj. przeglądy techniczne i spełniają wszelkie warunki dopuszczające je do lotu.

 

To dobry pomysł na prezent, ponieważ

- Voucher to gotowy i oryginalny prezent

- Stwarza niepowtarzalną możliwość lotu szybowcem

- Jest idealny dla osoby, która lubi atrakcje powietrzne

 

Komu podarować lot szybowcem?

- Osobie, interesującej się lotnictwem

- Każdemu, kto lubi loty widokowe

- Mężczyźnie, który lubi atrakcje w powietrzu

Lokalizacja: Białystok, Elbląg, Gliwice, Opole, Rzeszów, Słupsk, Toruń, Zielona góra

Czas trwania: W zależności od wybranej lokalizacji lot trwa od 5 do 15 minut.

Ważność vouchera: 365 dni

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Ostatnio oglądane produkty