Zbliża się ważna data i głowisz się, co kupić rodzicom na rocznicę ślubu? Twoja mama i tata poświęcili wiele lat, by Cię wychować. Nieustannie Cię też wspierają, warto więc pokazać im, jak bardzo Ci na nich zależy. Wybierając odpowiedni prezent, sprawisz im także radość i umożliwisz wspólne świętowanie tak istotnej chwili. Zatem, co kupić na rocznicę ślubu rodzicom?

Prezent wspólny na rocznicę ślubu rodziców

Prezent na rocznicę ślubu dla rodziców może przyjąć dwie formy. Pierwszą z nich jest wspólny upominek dla taty i mamy. Drugą zaś oddzielne podarunki.

Gdy prezent dla rodziców na rocznicę ślubu jest zbiorowy, ważne, by każda osoba była z niego zadowolona. Zastanów się więc, jak Twój tata i Twoja mama spędzają wspólnie czas. Jeśli znajdziesz odpowiedź na to pytanie, będzie Ci o wiele łatwiej podjąć decyzję, co kupić. Gdy wiesz, że Twoi rodzice często oglądają razem telewizję, ciekawym pomysłem będzie Kocyko-szlafrok dla pary. Będzie to prezent na rocznicę ślubu rodziców, który idealnie sprawdzi się na chłodne wieczory.

Możesz również kupić dwa identyczne podarunki, lub takie, które występują w pakiecie. Dobrze, gdy upominek nawiązuje do jubileuszu. Jeśli znasz jakąś wyjątkową albo śmieszną historyjkę z wesela, wykorzystaj ją jako inspirację. Natomiast, jeśli takiej rodzinnej opowiastki nie ma, zdecyduj się na bardziej uniwersalne i praktyczne prezenty na rocznicę ślubu dla rodziców. Kupując kubek magiczne serduszko, sprawisz, że każda kawa albo herbata będzie przypominać o tak ważnej chwili w życiu Twojej mamy i Twojego taty. Możesz zdecydować się także na serdeczne łyżeczki 2 szt. Taki zestaw na pewno przypadnie do gustu Twoim rodzicom.

Dwa odrębne prezenty na rocznicę

Prezenty rocznicowe nie muszą jednak być wspólne. Możesz zdecydować się na zakup dwóch różnych upominków, oddzielnego dla mamy i taty. Dołączona do podarunku kartka będzie dostatecznym rocznicowym akcentem. Daje ci to większy wybór jubileuszowych prezentów i sprawia, że na pewno obydwoje się ucieszą.

Wybierając prezent dla mamy, postaraj się, by był on funkcjonalny i ładny. Jeśli wiesz, że jest ona kawoszką, dobrym pomysłem będzie zestaw dekoracyjny: szablony do kawy (16 szt.) & shaker. Upominkiem możesz też pokazać, jak o nią dbasz. Kup elektryczny pojemnik na lunch 50W podgrzewacz lunchbox, by Twoja mama zawsze miała ciepłe jedzenie w pracy.

Jeśli Twój tata jest zapalonym grzybiarzem, możesz kupić mu zestaw grzybiarza. Taki prezent może też sprawić, że Twoi rodzice zaczną wspólnie spacerować po lesie w poszukiwaniu grzybów. Ciekawym pomysłem będzie również zestaw narzędzi do grilla - 18 części w walizce. Dając go, możesz jednocześnie zaproponować wspólnie spędzony czas na świeżym powietrzu.

Prezent a typ rocznicy

Niespodzianka dla rodziców na rocznicę ślubu powinna być dostosowana do typu jubileuszu. Im jest ona większa, tym prezent musi być bardziej okazały. Dodatkowo, gdy jubileusz wesela jest okrągły, warto zorganizować rodzinną uroczystość.  Prezent na 25, 30, 40 i 50 rocznicę ślubu dla rodziców jest zatem nie tylko obowiązkowy, ale i ważny dla podtrzymania rodzinnych relacji. Warto, by był to personalizowany upominek. Dzięki temu będzie doskonałą pamiątką. Kupić możesz na przykład pudełko na herbatę albo ozdobne pudełko z dowolnym grawerem. Możesz na nim zawrzeć najserdeczniejsze życzenia i pokazać swoją dumę z tak długiego małżeństwa rodziców. 

Daj idealny prezent na rocznicę ślubu

Nasz sklep z gadżetami posiada prezenty na rocznicę ślubu, które zaskoczą Twoich najbliższych.

Wiesz już, co kupić rodzicom na 20, 25, 30, 35, 40, 45 i 50 rocznicę ślubu. Warto jednak wspomnieć, że Ty też możesz otrzymać prezent na 1 rocznicę ślubu od Twoich rodziców. Wspólne spędzanie ważnych jubileuszy na pewno wzmocni wasze relacje.