• Kategorie
  • Szukaj
  • Prezenty na Mikołajki - śmieszne i oryginalne

Tradycja wręczania prezentów na Mikołajki to zwyczaj celebrowany w wielu krajach. Jest to dzień pełen magii, radości i uśmiechu. Czekają na niego zarówno dzieci, jak i dorośli. Bez względu na to, czy Mikołajki świętujesz w pracy, w szkole czy w gronie rodziny i przyjaciół, z pewnością zastanawiasz się, co kupić jako upominek dla swoich bliskich. Nie musisz dłużej szukać pomysłów na prezenty na Mikołajki.

Jeśli 6 grudnia chcesz mile zaskoczyć swoich bliskich, koniecznie sprawdź, co przygotowaliśmy. Podarunki wręczane tego dnia nie muszą być ani duże, ani praktyczne. Prezent wręczony to okazja do wyrażenia swoich uczuć i pokazanie najbliższym ile dla nas znaczą. Najważniejsze jest, by prezent na Mikołajki był kreatywny i pokazał, że znasz osobę, którą obdarowujesz. Nasze pomysły na Mikołajki to tanie i zabawne prezenty – gadżety, które dzięki rozbudowanej ofercie, kupisz w jednym miejscu.

Wyjątkowy prezent na Mikołajki

W naszym sklepie znajdziesz upominki na Mikołajki, które z pewnością ucieszą zarówno dzieci, jak i młodzież oraz dorosłych. 6 grudnia to świetna okazja, by zamówić miły prezent dla:

Mikołajki są dniem, szczególnie wyczekiwanym przez dzieci Dlatego warto podarować im coś, co wywoła uśmiech na ich twarzach. Prezenty na Mikołajki dla dziecka powinny być kreatywne, rozwijające i związane z ich zainteresowaniami.

Wybór odpowiedniego prezentu dla bliskiej osoby nie jest łatwy. W poszukiwaniu inspiracji na prezent na mikołajki dla chłopaka, czy prezent na mikołajki dla dziewczyny, warto zastanowić się nad nieszablonowymi i kreatywnymi podarunkami. Dobrym pomysłem będzie drobiazg na Mikołajki, czyli breloczki, zawieszki do kluczy czy magnesy na lodówkę. Prezenty z pomysłem są unikalne i sprawiają, że obdarowywany ma poczucie, że jest dla nas kimś wyjątkowym. Sprawdź nieszablonowe pomysły na upominki, które przygotowaliśmy. Wśród oryginalnych propozycji online znajdziesz śmieszne gadżety na Mikołajki. Jesteśmy pewni, że obdarowana osoba będzie zadowolona, bo przecież śmiech to zdrowie.

Odwiedź nasz sklep online i wybierz idealny drobiazg na Mikołajki oraz inne prezenty na każdą okazję.

Jak wybrać idealny prezent na Mikołajki

Prezenty na święta potrafią przyprawić o zawrót głowy – trzeba zaplanować zakupy, wpaść na pomysł, który spodoba się bliskiej Ci osobie lub znajomemu, znaleźć miejsce, w którym zrobi się zakupy. Wybierając ciekawe prezenty na mikołajki, warto zastanowić się, co spodoba się obdarowywanej osobie. Czy lepiej postawić na praktyczny prezent, podarować śmieszne gadżety, lub sprezentować coś osobistego? Sam wybór prezentu to jedno, ale zostawienie jego kupienia na ostatnią chwilę to nie najlepsze rozwiązanie. O prezentach warto zacząć myśleć już we wrześniu. Wówczas będziemy mogli nie tylko przemyśleć, jaki drobiazg na mikołajki podarujemy, ale również na spokojnie go zakupić.

Może w tym roku, dla odmiany, warto pomyśleć i prezentach wcześniej? Sklep Jagadzet.pl oferuje nie tylko prezenty na Mikołajki, ale również pełną gamę upominków na każdą okazję. Nasze oryginalne prezenty na mikołajki sprawią, że obdarowywana osoba na długi zapamiętam ten dzień. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem i życzymy udanych zakupów!

Jeśli zastanawiasz się jak wybrać prezenty na mikołajki, sprawdź naszą garść porad. Dzięki nim znajdziesz prezent idealny.

Zastanów się, co lubi osoba, którą chcesz obdarować

Planując prezenty dla najbliższych, często wpadamy w pułapkę dawania im tego, co sami chcielibyśmy otrzymać. Jeśli prezent ma być udany, lepiej skupić się na upodobaniach tej osoby. Czym zajmuje się w wolnym czasie? Jakie są jej marzenia? Warto do nich nawiązać choćby symbolicznie. Jeśli ktoś Ci bliski chciałby mieć własną hodowlę lam, na dobry początek możesz mu podarować naszą PrzytuLamkę, czyli grzejącą maskotkę lamę.

Nawiąż do poczucia humoru tej osoby

Śmieszne prezenty na Mikołajki cieszą podwójnie. Pomyśl o tym, z czego zwykle śmieje się osoba, której chcesz dać prezent i spróbuj znaleźć coś, co do tego nawiązuje. U nas znajdziesz wiele gadżetów z podtekstem i drugim dnem, które wywołają jeśli nie rechot, to przynajmniej porządny chichot. Takie pomysłowe prezenty na Mikołajki to murowany efekt zaskoczenia.

Podaruj gadżet z imieniem

Nawet najbardziej oryginalne prezenty na Mikołajki nie umywają się do tych spersonalizowanych, czyli z imieniem obdarowywanej osoby. Psycholodzy już dawno stwierdzili, że nic nie działa na nas tak, jak dźwięk własnego imienia. Sam pewnie też lubisz, gdy bliscy je wymawiają. Wykorzystaj to, i podaruj im np. personalizowany zestaw do grilla albo barek w postaci kanistra z imiennym grawerem.

Skąd wziął się zwyczaj dawania prezentów na Mikołajki?

Mikołajki są świętem obchodzonym na cześć świętego Mikołaja. Żył on na przełomie III i IV wieku i był biskupem Miry w Licji (teren dzisiejszej Turcji). Słynął ze swojej dobroci i pomocy biednym. Mimo że pochodził z bogatej rodziny, całą swoją fortunę rozdał ubogim. Zmarł 6 grudnia 350 roku. Około XII wieku we Francji pojawił się zwyczaj rozdawania tego dnia prezentów. W XV wieku już w całej Europie przebierano się 6 grudnia za Mikołaja.

Czerwona szata, pastorał i broda były nieodłącznymi atrybutami przebierańców tak jak worek z prezentami. W worku znajdowały się zazwyczaj słodycze, orzechy i owoce, które rozdawano grzecznym dzieciom. Niegrzeczne miały być uderzane pastorałem. Ten zwyczaj przetrwał wieki i dziś obchodzimy go w bardzo podobnej formie. Tyle tylko, że prezenty na Mikołajki są bardziej urozmaicone i dostają je nie tylko dzieci. A zamiast bicia pastorałem, jest straszenie rózgą, choć i to ma raczej charakter zabawy.

Wizja Mikołaja, który mieszka w Laponii, pod kołem podbiegunowym, pochodzi z Ameryki. Utrwalana przez filmy i bajki, przedstawia go jako pulchnego i rumianego jegomościa, ubranego w czerwony kombinezon i czapkę z pomponem. Mikołaj jeździ saniami zaprzężonymi w latające renifery, którym przewodzi Rudolf Czerwononosy. Do domów dzieci wpada nocą przez komin (czy nikt nie zastanawiał się, jak on się tam mieści?). Zostawia prezenty w skarpecie, zjada zostawione dla niego ciasteczko i wraca do sań, by dalej wręczać upominki na mikołajki całemu światu.

Żeby być pewnym, że Mikołaj zdąży trafić do Twoich bliskich przed 6 grudnia, możesz przejrzeć ciekawe prezenty na Mikołajki, jakie tu zgromadziliśmy. Pamiętaj, że nie liczy się cena upominku ani jego wielkość. Ważna jest pamięć o drugiej osobie i pozytywne emocje, jakie towarzyszą wręczaniu podarunków. Dlatego właśniewarto wybierać zabawne prezenty na Mikołajki — nigdy za dużo okazji do śmiechu i radości.