Często urządzasz domówki i zastanawiasz się, jakie gry planszowe na imprezę wybrać? Nie da się ukryć, że planszówki są bardzo popularne i bardzo często po nie sięgamy. W sklepach znajdziesz ogromny wybór gier, przez co ciężko jest podjąć decyzję. Najlepsze gry imprezowe powinny aktywować wszystkich, wywoływać emocje i dawać mnóstwo radości. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, na jakie planszówki na imprezę postawić.

Gry planszowe na imprezę – jak wybrać?

Jak wybrać grę planszową na imprezę? Najważniejsze jest to, by postawić na grę z prostymi zasadami. Dzięki temu zaoszczędzicie mnóstwo czasu na studiowanie instrukcji i nie przejdzie Wam ochota na grę. Dodatkowo warto przemyśleć tematykę gry. Na imprezę lepiej nie wybierać długich i strategicznych propozycji. Pamiętaj, że będziecie grać na imprezie, więc po drodze może Wam odpaść kilku zawodników. 

Jaka powinna być gra planszowa na imprezę? Zwróć uwagę, ile osób może grać w daną planszówkę. Jeżeli urządzasz duże imprezy, to lepiej zdecydować się na grę drużynową lub taką z bardzo krótkimi rundami. Nie chcesz przecież, by połowa gości nie miała możliwości zagrania.

Gry planszowe na imprezę – alkoholowe planszówki

Alkohol pojawia się niemal na każdej imprezie. Dlatego też fajnym pomysłem jest połączenie go z grą. Nasz sklep z gadżetami proponuje ogromny wybór gier planszowych dla dorosłych na imprezę, które związane są z alkoholem. Proponujemy między innymi:

  • Reset. Alkoholowa gra karciana – to gra planszowa na imprezę, w której znajdziesz różnego rodzaju zadania i wyzwania;
  • Kalambury Alkoholowe – to gra planszowa na domówkę, którą uwielbia niemal każdy. Odgadywanie pokazywanych haseł na pewno wywoła mnóstwo śmiechu wśród Twoich znajomych;
  • Wyzwanie albo Chlanie – to gra planszowa na zabawę z alkoholem, dzięki której jeszcze bardziej poznasz swoich znajomych;
  • Polowanie na procenty – to gra planszowa na imprezę dla dorosłych, która wymaga stworzenia odpowiedniej strategii.

Najlepsze gry imprezowe – sprawdźcie swój refleks!

Gry planszowe na imprezę cieszą się dużą popularnością. Ale które wybrać? Postaw na te, które rozruszają Wasze szare komórki. Jedną z ciekawszych propozycji jest gra Cortex. Dostępna w różnych wersjach. To najlepsze planszówki na imprezę, które stawiają przed uczestnikami mnóstwo wyzwań. Składa się z kart, które zawierają zagadki, pytania i układanki. 

W TOP gier planszowych na imprezę znajduje się również Dobble. Ma proste zasady, które zrozumie każdy, a do tego wywołuje mnóstwo śmiechu. Rozgrywka polega na tym, że każdy z graczy otrzymuje karty i musi się ich pozbyć, znajdując wspólny symbol z kartą leżącą na stole. Zadanie jest utrudnione, ponieważ symbole mają różne wielkości i ciężko jest je znaleźć. Wygrywa ten, kto najszybciej pozbędzie się swoich kart.

TOP gry planszowe na imprezę – zespołowa zabawa 

Gry planszówki, które polegają na rywalizacji zespołów, też są dobrym rozwiązaniem na imprezę. Angażują wszystkich obecnych na spotkaniu i na pewno wywołają wiele emocji. Dobrym wyborem jest gra Tajniacy. Podzielcie się na drużyny i wyznaczcie Szefów Wywiadu i agentów. Po kilku rozrywkach dowiecie się, która drużyna rozumie się bez słów. Grą o podobnych zasadach jest Mafia. Gra polega na tym, że każdy uczestnik odgrywa jakąś rolę i wspólnie dążycie do tego, by znaleźć sprawcę morderstwa. 

Planszówki na imprezę – dawka ruchu

Gry towarzyskie to nie wszystko. Możesz wybrać planszówkę, dzięki której się trochę poruszacie. Postawcie na grę Twister i sprawdźcie, kto najdłużej wytrzyma w dziwnej pozycji na planszy. Gra polega na tym, by położyć nogę lub rękę na kółku w danym kolorze. Czasami jest to bardzo utrudnione, bo razem z Tobą na planszy jest inna osoba, która tak samo, jak Ty próbuje wygrać.

Podsumowanie 

Gry planszowe na imprezach cieszą się coraz większą popularnością. Duży wybór w sklepach sprawia, że ciężko zdecydować się na jakąś konkretną. Najlepsze gry na imprezę to taki, które rozbawią graczy, nie zanudzą ich i zaangażują wszystkich uczestników. Możesz zdecydować się na typowo imprezowe gry związane z alkoholem lub wybrać planszówki, które wymagają niezłego refleksu. Ale są i taki, które zmuszą Was do ruchu. Opcji jest bardzo dużo. Zdecyduj się na taką, której zasady najbardziej Cię przekonują, a na pewno będzie to trafiony wybór.