Dzień Edukacji Narodowej to święto, które obchodzone jest 14 października. Oprócz tego, że każdy ma wolne od zajęć dydaktycznych, przyjęło się, że wychowawcy i ulubieni opiekunowie otrzymują od swoich uczniów drobne upominki. Jaki prezent kupić na Dzień Nauczyciela?

Październik zatem to czas, w którym rodzice wraz ze swoimi dziećmi zastanawiają się jaki prezent na Dzień Nauczyciela wybrać dla wychowawcy, czy dla opiekunki w przedszkolu. W dzisiejszym wpisie podpowiemy wiele ciekawych propozycji: tych praktycznych, z przymrużeniem oka oraz opcje eleganckie. Jeśli zastanawiasz się jaki upominek dla nauczyciela będzie najlepszy, przeczytaj nasz wpis i zastanów się, z czego ucieszy się wychowawca. Zapraszamy do lektury!

Dzień Nauczyciela – idealny moment, by docenić wychowawcę

Wiedząc, że zbliża się Dzień Nauczyciela praktycznie każdy uczeń zastanawia się co wybrać na prezent. Nie ulega wątpliwości, że jest to najlepsza i jedna z nielicznych okazji, by docenić swojego opiekuna. Dzieci w szkole spędzają po kilka godzin każdego dnia, przez co – zwłaszcza na pierwszym etapie nauczania – wychowawca ma duży wpływ na ukształtowanie małego człowieka. Oczywiście ciężar wychowania spoczywa na barkach rodziców, jednak pedagodzy mają w tym swój czynny udział. Tych szczególnie zaangażowanych, wyrozumiałych i empatycznych bez wątpienia warto docenić. Są też tacy, z którymi nie zawsze jest po drodze, jednak w święto edukacji narodowej warto na chwilę zapomnieć o tym co dzieli, a skupić się na tym, co łączy.

Z okazji dnia nauczyciela dzieci często szukają pomysłów na prezent. Dla maluchów wiele znaczy, by zobaczyć uśmiech na twarzy opiekuna na widok otrzymanego upominku. Z kolei dla wychowawców to bycie docenionym za swoją pracę i wkład, które często wykraczają poza czas spędzony w placówce. W dalszej części wpisu podpowiemy, co wybrać, jak zapakować, a może jak zrobić prezent na Dzień Nauczyciela.

Praktyczne prezenty dla nauczyciela

Zastanawiając się co wybrać na Dzień Nauczyciela i jaki prezent najlepiej się sprawdzi, warto rozważyć personalizowane, praktyczne upominki. W końcu to, co można użyć na co dzień cieszy najbardziej, zwłaszcza osoby dorosłe. Każda nauczycielka, czy nauczyciel doceni podarowane przez ucznia takie prezenty, jak:

 • kubek – litry kawy, czy herbaty to codzienność każdego wychowawcy, więc z pewnością doceni on ten upominek,
 • kubek termiczny – bez wątpienia każdemu choć raz wystygła herbata, a dzięki temu prezentowi wychowawca zapomni o tym problemie,
 • podpórka na krzesło z masażerem – z tym gadżetem obolałe plecy po godzinach pracy odejdą w zapomnienie,
 • zakładki do książek – szeroka gama propozycji, zarówno w wersji humorystycznej, jak i w wydaniu eleganckim,
 • notes lub kalendarz – dobrym pomysłem, by spersonalizować taki upominek, może być dodanie własnoręcznie napisanego podziękowania lub dedykacji,
 • długopis – można zamówić specjalny model z grawerem dla wychowawcy czy wychowawczyni.

Warto postawić na wyjątkowy prezent zamiast popularnego pudełka czekoladek. Za sprawą personalizacji będzie to świetna pamiątka na długie lata.

Wyjątkowy i oryginalny prezent na Dzień Nauczyciela

Jaki jeszcze może być prezent na Dzień Nauczyciela? Jeśli wiesz, że wychowawca ma poczucie humoru można postawić na ciekawy wariant z przymrużeniem oka. Chcąc zapaść w pamięci opiekuna rozważ poniższe opcje:

 • wieczny kalendarz magnetyczny – niebanalny upominek, który sprawdzi się jako ozdoba,
 • długopisy w kształcie kijów golfowych – czyli przepis na to, jak połączyć przyjemne z pożytecznym,
 • dzwonek biurkowy ze śmiesznym nadrukiem – używanie tego gadżetu z pewnością wywoła uśmiech, a dla kreatywnego nauczyciela będzie inspiracją do ciekawej pracy z uczniami,
 • słodka tabliczka z grawerem – ciekawy i nietuzinkowy pomysł stanowiący alternatywę dla standardowej kartki czy pudełka czekoladek,
 • medal dla nauczyciela – nietuzinkowe odznaczenie ze słodkim upominkiem.

Powyższe propozycje stanowią odpowiedź na pytanie, jaki prezent wybrać na Dzień Nauczyciela zarówno dla wychowawcy w szkole, jak i w przedszkolu. W obu przypadkach rewelacyjnym pomysłem będzie własnoręcznie przygotowana kartka. Jak zrobić taki prezent na Dzień Nauczyciela? Tutaj można puścić wodze fantazji i z pełną dowolnością podejść do zadania. Może to być wyklejanka, rysunek namalowany farbkami czy kredkami, lub wymyślony wierszyk czy krótka historyjka.

Jak zapakować prezent na Dzień Nauczyciela? Z pewnością wystarczy zwykła torebka na prezent lub proste przewiązanie wstążką.

Jak wybrać idealny prezent na Dzień Nauczyciela?

Zastanawiasz się jak zrobić prezent na Dzień Nauczyciela? Jest kilka czynności, które sprawią, że wybór upominku będzie trafiony i bezproblemowy do przygotowania. Zastanawiając się, jaki prezent będzie najlepszy na Dzień Nauczyciela zadbaj o:

 • ustalenie budżetu – większość propozycji mieści się w kwocie do 50 zł. Jeśli jednak znajdziesz coś droższego, co uważasz, że idealnie sprawdzi się na prezent na dzień nauczyciela, to możesz zaproponować zbiórkę klasową,
 • weryfikację zainteresowań – upominek zgodny z pasjami i hobby wychowawcy jeszcze bardziej trafi w jego gusta,
 • zakup prezentu z odpowiednim wyprzedzeniem – chociaż dzisiaj można zrobić zakupy z dostawą nawet na kolejny dzień, to lepiej uniknąć stresu i dokonać zamówienia przynajmniej kilka dni wcześniej.

Dobrym pomysłem będzie sprawdzenie co ma do zaoferowania sklep z gadżetami. W naszym asortymencie można znaleźć szereg propozycji, które sprawdzą się zarówno jako prezent na Dzień Nauczyciela, jak i na zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy do skorzystania z oferty!