Pierwsza Komunia Święta to niezwykłe przeżycie duchowe w życiu każdego dziecka. Sprawdź nasze pomysły na prezenty na komunię, aby uczcić ten dzień w wyjątkowy sposób. Wręczanie upominków to nieodłączna część tego dnia, na którą wszyscy czekają. Ważne, aby prezent na komunię był przemyślany i pozostał w pamięci dziecka na długo. 

Pieniądze czy upominek na komunię?

Dawniej wśród prezentów na komunię królowały rowery, zegarki czy biżuteria. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że gdzieś na dnie szafy sam znajdziesz swój pamiątkowy zegarek, a Twoja żona nadal z sentymentem nosi złoty łańcuszek otrzymany tego wyjątkowego dnia. To pokazuje, że przemyślany prezent komunijny to lepszy wybór, niż podarowanie dziecku pieniędzy, które lubią szybko znikać w niewyjaśnionych okolicznościach. Tradycyjne podarunki bezpośrednio związane z Komunią Świętą powoli odchodzą do lamusa. Co zatem kupić?

Zacznijmy od oszczędności… czasu. Ustalając budżet na samym początku, automatycznie zmniejszasz zakres poszukiwań i zwiększasz szanse na to, że pomysł na prezenty dla dzieci będą trafione. Drugim kryterium są indywidualne preferencje dziecka. Upominek komunijny powinien być dopasowany zarówno do jego zainteresowań, jak i wieku czy ulubionej kolorystyki.

Kupowanie prezentów dla dzieci to często duże wyzwanie. Warto zastanowić się zatem, czy dziecko nie ma przypadkiem sprecyzowanych życzeń. Może od dłuższego czasu odkłada kieszonkowe na komputer czy konsolę, które są poza jego zasięgiem? Zrzutka z innymi członkami rodziny wbrew pozorom nie jest złym pomysłem – kilkulatek będzie wniebowzięty, kiedy po emocjonującym dniu spełni się jego marzenie.

5 pomysłów na prezent na komunię

Wielu rodziców oprócz tradycyjnych podarunków takich jak medalik czy Pismo Święte decyduje się także na dodatkowe niespodzianki dla dzieci. Mimo że to nie prezenty komunijne od chrzestnych czy dziadków są tego dnia najważniejsze, wszyscy starają się, aby sprawiły dzieciom jak najwięcej radości. Oto nasze typy, które sprawdzą się jako upominki na komunię.

Zabawkowe drony

Drony RC to wyjątkowa zabawka, która nie tylko sprawi dziecku dużo frajdy, lecz także pomoże rozwinąć kreatywność i spostrzegawczość. To doskonały prezent dla chłopca i dziewczynki. Może stać się inspiracją do zgłębiania nowych pasji związanych z filmem czy fotografią. Inteligentne systemy sterowania telefonem, wysokiej jakości kamery, intuicyjne piloty, diody LED – czego chcieć więcej od komunijnego upominku?

Akcesoria komputerowe

Powiedzmy to wprost –­ wszystkie dzieci kochają komputery i wszystko, co się z nimi wiąże. Dlatego świetnym pomysłem na upominek komunijny jest zaopatrzenie pociechy w zestaw akcesoriów komputerowych takich jak stolik pod laptopa czy przenośna lodówka, które pozwolą bawić się i uczyć w komfortowych warunkach. 

Akcesoria do telefonu

Ładowarki indukcyjne, lampy pierścieniowe, lampki sterowane za pomocą telefonu ­– te gadżety to doskonałe pomysły na prezent dla nastolatków, które ułatwią im codzienne funkcjonowanie. Niektóre z nich pozwolą także słuchać muzyki, czy robić zdjęcia w najlepszej jakości.

Głośniki bluetooth

Twoje dziecko jest fanem muzyki? Możesz zatem odhaczyć szukanie idealnego prezentu na komunię dla dziewczynki lub chłopca. Głośnik bluetooth będzie niezastąpionym towarzyszem podróży, biwaków czy innych dziecięcych przygód. Niektóre z nich są wodoodporne i wytrzymują aż do 12 godzin słuchania ulubionych utworów. 

Personalizowany prezent

Ręcznie robione prezenty robią wrażenie na każdym obdarowywanym. Podobnie jest z grawerowaniem. Nawet najprostszy zegarek z osobistą dedykacją zyskuje na wartości, choć głównie tej sentymentalnej. To właśnie dlatego personalizowane prezenty będą także świetnym pomysłem na upominki komunijne zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Takie podarunki są zazwyczaj najwyższej jakości, jedyne w swoim rodzaju i mogą zostać prawdziwymi pamiątkami komunijną, której się nie zapomina.

Pomysły na prezent komunijny od chrzestnych

Wybór idealnego pomysłu na prezent na komunię od chrzestnego lub chrzestnej to trudny orzech do zgryzienia. To szczególnie ciężkie zadanie dla chrzestnych, gdyż może wiązać się z presją związaną z wartością pamiątki komunijnej. Pamiętaj jednak, że najważniejsze w obdarowywaniu jest to, aby trafić w potrzeby I zainteresowania dziecka. Budżet to sprawa drugorzędna. Decyzję warto przedyskutować także z rodzicami ­może okazać się, że łatwo uzupełnicie swoje upominki (np. jedna strona kupuje telefon, druga akcesoria pasujące do niego).

Podsumowanie

Jak widać, pomysłów na prezenty na komunię jest bardzo dużo. Wszystko zależy jednak od naszego budżetu, zainteresowań dziecka czy decyzji rodziców. Niezależnie od tego, czy bęzie to prezent dla dziewczynki, czy chłopca, warto pamiętać o ich wartości dodanej, na przykład hulajnoga może rozbudzić zainteresowania sportem, a profesjonalna klawiatura może być zapalnikiem do zgłębiania tajników programowania. Miłym gestem będzie również dołączenie pamiątki komunijnej w postaci kartki z życzeniami.