Prezent na ukończenie szkoły zazwyczaj dawało się nauczycielom za ich trud włożony w pracę z uczniami. Było to piękne podziękowanie za wspólnie spędzone lata i pomoc w nauce. Jednak coraz częściej to nauczyciele wręczają swoim wychowankom takie podarunki lub rodzice dziękują swoim pociechom za dobre świadectwo. Jesteś nauczycielem, który szuka ciekawego pomysłu na upominki dla uczniów, a może rodzicem, który chce pokazać swojemu dziecku, że dobrze się spisało? Sprawdź, jakie drobne upominki proponujemy i wybierz ten idealny

Upominki dla uczniów — pomysły

Dzieci interesują się różnymi rzeczami, dlatego też czasami ciężko jest dobrać upominek, który zadowoli wszystkich. Upominki od nauczyciela dla uczniów kończących szkołę podstawową lub inną powinny więc być takie same. Inaczej rzecz się ma jeżeli jesteś rodzicem i szukasz podarunku dla swojej pociechy. Znasz ją najlepiej i doskonale wiesz, czego akurat potrzebuje lub o czym marzy. Jeżeli jednak nie masz żadnego pomysłu, to przychodzimy z pomocą. Przeczytaj nasze propozycje prezentów od:

  • nauczyciela/dyrektora;
  • rodziców.

Prezent dla dzieci na koniec roku szkolnego od nauczyciela czy dyrektora

Upominek dla ucznia na zakończenie roku szkolnego od nauczyciela czy nawet dyrektora, to wyraz uznania za zaangażowanie, wytrwałość i dobre wyniki w nauce. Może to być również wyraz sympatii i dobrych relacji z uczniami. Co zatem wręczyć swoim wychowankom, by zyskali ciekawą pamiątkę na lata i by każdy z się z niej ucieszył? Oto kilka przykładów:

  • planner — to idealne rozwiązanie dla uczniów kończących szkoły średnie, którzy zaczynają nowy i ekscytujący etap w życiu, czyli studia. Dodaj motywacyjny napis na okładce, a na pewno każdy licealista będzie zadowolony;
  • magnesy ze zdjęciami — to również idealny pomysł na upominki dla uczniów na koniec roku, którzy zyskają ciekawą pamiątkę na wiele lat. Będą też mogli opowiadać swoim dzieciom, z kim się przyjaźnili i tłumaczyć, kto jest na tym zdjęciu;
  • krówki — młodsze dzieci, które kończą szkołę podstawową lub nawet te z przedszkola uciesza się ze słodkości. Możesz więc zamówić krówki z personalizowanym napisem lub lizaki z logo szkoły. 

Prezent dla wnuka, wnuczki, córki lub syna — co wybrać?

Prezent na ukończenie szkoły dla ucznia, którego znasz, będzie dużo łatwiej wybrać. Możesz przecież zabrać swoje dzieci na ciekawą wycieczkę lub kupić gry planszowe, o których zawsze marzyli. Dzięki temu spędzicie również trochę czasu razem, a gry zapewnią Wam zabawę na wiele zimowych wieczorów. Możesz też wysłać swoje dzieci na wymarzony obóz letni lub kolonię, na której poznają wiele nowych osób. Maluszki z pewnością będą zachwycone wyjściem do ZOO czy do parku trampolin. Jeżeli Twoje dzieci z wyróżnieniem skończyły szkołę średnią, a Ty chcesz podarować im prezent, który wykorzystają w przyszłości na studiach, to możesz postawić na dobry laptop lub tablet. Będzie to piękna nagroda za kilka lat ciężkiej pracy, ale też zachęci pociechy do dalszej nauki.  

Prezenty tematyczne — idealne upominki dla uczniów na koniec roku

Upominki dla uczniów na koniec roku mogą być również związane z ich pasjami. Prowadzisz klasę sportową i szukasz prezentu dla uczniów? Kubek z namalowanym boiskiem i piłką do strzelania goli, przybornik na artykuły szkolne w kształcie piłki lub długopis z piłką do zabawy to idealny prezent dla piłkarza. Możesz też postawić na breloczek z wybraną dyscypliną, który na pewno ozdobi klucze każdego ucznia

Jaki prezent dla gracza? To pytanie zapewne stawiasz sobie, gdy Twoje dziecko jest miłośnikiem gier komputerowych, a Ty nie masz o nich zielonego pojęcia. Może w takim razie warto postawić na kubki, poduszkę lub brelok w kształcie pada? Z takiego prezentu na ukończenie szkoły na pewno będzie zadowolony każdy fan gier. 

Podsumowanie

Upominki na zakończenie szkoły zazwyczaj wręczało się nauczycielom. Były to kwiaty, czekoladki a dla wychowawcy większy prezent, który był podziękowaniem za kilka lat pomocy i opieki. Jednak coraz częściej zdarza się, że to nauczyciele i dyrektorzy chcą się odwdzięczyć. Idealnym drobnym upominkiem dla uczniów są breloczki, związane z ich profilem czy pasją. Mogą być również ze zdjęciami całej klasy lub nazwą szkoły. Możesz również postawić na słodkości, z których będą zachwycone zwłaszcza młodsze dzieci. A jeżeli szukasz prezentu na zakończenie szkoły dla swoich dzieci, to możesz zabrać je na wycieczkę lub kupić laptop, który przyda się w dalszej edukacji. Pomysłów jest naprawdę wiele.